AQ147M8R2BATME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 8.2pF +/-.1pF
product image
AQ147M8R2BATME Picture
SeekIC No. : 00817308 Detail
AQ147M8R2BATME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 500V 8.2pF +/-.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ147M8R2BATME
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 8.2 pF Tolerance : 0.1 pF
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Tolerance : 0.1 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 8.2 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ147M8R2BATME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance8.2pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.10pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C