AQ147M910GAJBE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 91pF 500volts C0G 2%
product image
AQ147M910GAJBE Picture
SeekIC No. : 00899173 Detail
AQ147M910GAJBE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 91pF 500volts C0G 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ147M910GAJBE
Quick Details
Capacitance : 91 pF Tolerance : 2 %
Packaging : Bulk
Description
Voltage Rating : 500 Volts
Tolerance : 2 %
Case Code - mm : 2828
Packaging : Bulk
Temperature Coefficient / Code : 90 PPM / C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 175 C
Capacitance : 91 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ147M910GAJBE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance91pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±2%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C