AQ147M910GAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 91pF 500volts C0G 2%
product image
AQ147M910GAJME Picture
SeekIC No. : 00909755 Detail
AQ147M910GAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 91pF 500volts C0G 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ147M910GAJME
Quick Details
Capacitance : 91 pF Tolerance : 2 %
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Voltage Rating : 500 Volts
Tolerance : 2 %
Capacitance : 91 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ147M910GAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance91pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±2%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C