AQ147M9R1CAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 9.1pF 500volts C0G +/-0.25pF
product image
AQ147M9R1CAJME Picture
SeekIC No. : 00898026 Detail
AQ147M9R1CAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 9.1pF 500volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ147M9R1CAJME
Quick Details
Capacitance : 9.1 pF Tolerance : 0.25 pF
Packaging : Reel
Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 9.1 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ147M9R1CAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance9.1pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±0.25pF
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C