AQ147M9R1JAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 9.1pF 500volts C0G 5%
product image
AQ147M9R1JAJWE Picture
SeekIC No. : 00865442 Detail
AQ147M9R1JAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 9.1pF 500volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ147M9R1JAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 9.1 pF Tolerance : 5 %
Packaging : Waffle
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 500 Volts
Packaging : Waffle
Capacitance : 9.1 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ147M9R1JAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance9.1pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±5%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C