AQ147M9R1MAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 9.1pF 500volts C0G 20%
product image
AQ147M9R1MAJME Picture
SeekIC No. : 00897675 Detail
AQ147M9R1MAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ147 9.1pF 500volts C0G 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ147M9R1MAJME
Quick Details
Capacitance : 9.1 pF Tolerance : 20 %
Packaging : Reel
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 500 Volts
Capacitance : 9.1 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ147M9R1MAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance9.1pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±20%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C