AQ149A151JAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ149 150pF 300volts C0G 5%
product image
AQ149A151JAJME Picture
SeekIC No. : 00901431 Detail
AQ149A151JAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT AQ149 150pF 300volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AQ149A151JAJME
Quick Details
Capacitance : 150 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Packaging : Reel
Capacitance : 150 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationAQ149A151JAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance150pF
Voltage - Rated 300V
Tolerance±5%
Dielectric MaterialCeramic
Package / Case0.110" L x 0.110" W x 0.030" H (2.79mm x 2.79mm x 0.76mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-55°C ~ 175°C