ASDM1-33.000MHZ-LC-T
Standard Clock Oscillators 33.000MHZ -40+85C 50ppm 3.0V +/- 0.3V
product image
ASDM1-33.000MHZ-LC-T Picture
SeekIC No. : 001143319 Detail
ASDM1-33.000MHZ-LC-T: Standard Clock Oscillators 33.000MHZ -40+85C 50ppm 3.0V +/- 0.3V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASDM1-33.000MHZ-LC-T
Quick Details
Product : MEMS Oscillators Package / Case : 2.5 mm x 2 mm
Frequency : 33 MHz Frequency Stability : 50 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Load Capacitance : 15 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Load Capacitance : 15 pF
Dimensions : 2 mm W x 2.5 mm L
Series : ASDM
Package / Case : 2.5 mm x 2 mm
Frequency : 33 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationASDM1-33.000MHZ-LC-T
VendorAbracon Corporation (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency33MHz
Package / CaseSMD 2.5mm x 2.0mm
PackagingDigi-Reel?
Supply Voltage3V
TypeMEMS
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current9mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ASDM1 33 000MHZ LC T