ASE-18.432MHZ-LC-T
Standard Clock Oscillators 18.432M 3.3V 50ppm
product image
ASE-18.432MHZ-LC-T Picture
SeekIC No. : 001142054 Detail
ASE-18.432MHZ-LC-T: Standard Clock Oscillators 18.432M 3.3V 50ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASE-18.432MHZ-LC-T
Mfg:
ABRACON
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : XO Package / Case : 3.2 mm x 2.5 mm
Frequency : 18.432 MHz Frequency Stability : 50 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Load Capacitance : 15 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C Output Format : CMOS
Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L Packaging : Reel
Series : ASE
Description
Frequency Stability : 50 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Load Capacitance : 15 pF
Package / Case : 3.2 mm x 2.5 mm
Output Format : CMOS
Dimensions : 2.5 mm W x 3.2 mm L
Frequency : 18.432 MHz
Product : XO
Series : ASE
Parameters:
Technical/Catalog InformationASE-18.432MHZ-LC-T
VendorAbracon Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency18.432MHz
Package / CaseSMD 3.2mm x 2.5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current7mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ASE 18 432MHZ LC T