ASE-44.000MHZ-E-T
OSC 44.000 MHZ 3.3V SMT
product image
ASE-44.000MHZ-E-T Picture
SeekIC No. : 004288692 Detail
ASE-44.000MHZ-E-T: OSC 44.000 MHZ 3.3V SMT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASE-44.000MHZ-E-T
Mfg:
Abracon Corporation
Parameters:
Technical/Catalog InformationASE-44.000MHZ-E-T
VendorAbracon Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency44MHz
Package / CaseSMD 3.2mm x 2.5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Frequency Stability±100ppm
Supply Current19mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ASE 44 000MHZ E T