ASFL1-100.000MHZ-EC-T
Standard Clock Oscillators 100.0MHz 50ppm -20C +70C
product image
ASFL1-100.000MHZ-EC-T Picture
SeekIC No. : 001143342 Detail
ASFL1-100.000MHZ-EC-T: Standard Clock Oscillators 100.0MHz 50ppm -20C +70C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASFL1-100.000MHZ-EC-T
Mfg:
ABRACON
Quick Details
Product : XO Package / Case : SMD
Frequency : 100 MHz Frequency Stability : 50 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Load Capacitance : 50 pF
Minimum Operating Temperature : - 20 C Maximum Operating Temperature : + 70 C
Dimensions : 3.2 mm W x 5 mm L Packaging : Reel
Series : ASFL
Description
Termination Style :
Output Format :
Frequency Stability : 50 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Packaging : Reel
Dimensions : 3.2 mm W x 5 mm L
Frequency : 100 MHz
Minimum Operating Temperature : - 20 C
Product : XO
Package / Case : SMD
Load Capacitance : 50 pF
Series : ASFL
Parameters:
Technical/Catalog InformationASFL1-100.000MHZ-EC-T
VendorAbracon Corporation (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency100MHz
Package / CaseSMD 5mm x 3.2mm
PackagingDigi-Reel?
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current85mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ASFL1 100 000MHZ EC T