ASFL3-32.000MHZ-EK-T
Standard Clock Oscillators 32.000MHZ 1.8V 30ppm
product image
ASFL3-32.000MHZ-EK-T Picture
SeekIC No. : 001143327 Detail
ASFL3-32.000MHZ-EK-T: Standard Clock Oscillators 32.000MHZ 1.8V 30ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASFL3-32.000MHZ-EK-T
Mfg:
ABRACON
Quick Details
Product : XO Package / Case : 5 mm x 3.2 mm
Frequency : 32 MHz Frequency Stability : 30 PPM
Supply Voltage : 1.8 Volts Load Capacitance : 15 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 20 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C Dimensions : 3.2 mm W x 5 mm L
Packaging : Reel Series : ASFL3
Description
Output Format :
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Packaging : Reel
Load Capacitance : 15 pF
Dimensions : 3.2 mm W x 5 mm L
Minimum Operating Temperature : - 20 C
Package / Case : 5 mm x 3.2 mm
Frequency : 32 MHz
Product : XO
Frequency Stability : 30 PPM
Supply Voltage : 1.8 Volts
Series : ASFL3
Parameters:
Technical/Catalog InformationASFL3-32.000MHZ-EK-T
VendorAbracon Corporation (VA)
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency32MHz
Package / CaseSMD 5mm x 3.2mm
PackagingCut Tape (CT)
Supply Voltage1.8V
TypeStandard
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Frequency Stability±30ppm
Supply Current45mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ASFL3 32 000MHZ EK T