ASFLM1-14.31818MHZ-C-T
Standard Clock Oscillators 14.31818MHZ 50PPM
product image
ASFLM1-14.31818MHZ-C-T Picture
SeekIC No. : 001149588 Detail
ASFLM1-14.31818MHZ-C-T: Standard Clock Oscillators 14.31818MHZ 50PPM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASFLM1-14.31818MHZ-C-T
Mfg:
ABRACON
Quick Details
Product : MEMS Oscillators Package / Case : 5 mm x 3.2 mm
Frequency : 14.31818 MHz Frequency Stability : 50 PPM
Supply Voltage : 3 Volts Load Capacitance : 15 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : 0 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C Dimensions : 3.2 mm W x 5 mm L
Packaging : Reel Series : ASFLM1
Description
Output Format :
Frequency Stability : 50 PPM
Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : 0 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Packaging : Reel
Product : MEMS Oscillators
Load Capacitance : 15 pF
Frequency : 14.31818 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 5 mm L
Package / Case : 5 mm x 3.2 mm
Supply Voltage : 3 Volts
Series : ASFLM1
Parameters:
Technical/Catalog InformationASFLM1-14.31818MHZ-C-T
VendorAbracon Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency14.31818MHz
Package / CaseSMD 5mm x 3.2mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3V
TypeMEMS
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current6mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ASFLM1 14 31818MHZ C T