ASFLM1-7.3728MHZ-L-C-T
Standard Clock Oscillators 7.3728MHz 3Volt 50ppm -40C +85C
product image
ASFLM1-7.3728MHZ-L-C-T Picture
SeekIC No. : 001154392 Detail
ASFLM1-7.3728MHZ-L-C-T: Standard Clock Oscillators 7.3728MHz 3Volt 50ppm -40C +85C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASFLM1-7.3728MHZ-L-C-T
Mfg:
ABRACON
Quick Details
Product : MEMS Oscillators Package / Case : 5 mm x 3.2 mm
Frequency : 7.3728 MHz Frequency Stability : 50 PPM
Supply Voltage : 3 Volts Load Capacitance : 15 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C Dimensions : 3.2 mm W x 5 mm L
Packaging : Reel Series : ASFLM
Description
Output Format :
Frequency Stability : 50 PPM
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Product : MEMS Oscillators
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Load Capacitance : 15 pF
Dimensions : 3.2 mm W x 5 mm L
Series : ASFLM
Package / Case : 5 mm x 3.2 mm
Frequency : 7.3728 MHz
Supply Voltage : 3 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationASFLM1-7.3728MHZ-L-C-T
VendorAbracon Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency7.3728MHz
Package / CaseSMD 5mm x 3.2mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3V
TypeMEMS
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency Stability±50ppm
Supply Current9mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ASFLM1 7 3728MHZ L C T