ASM-14.7456MHZ-ET
Standard Clock Oscillators 14.7456MHz 100ppm 5Volt -20C +70C
product image
ASM-14.7456MHZ-ET Picture
SeekIC No. : 001161291 Detail
ASM-14.7456MHZ-ET: Standard Clock Oscillators 14.7456MHz 100ppm 5Volt -20C +70C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASM-14.7456MHZ-ET
Mfg:
ABRACON
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : XO Packaging : Reel
Series : ASM
Description
Package / Case :
Frequency :
Frequency Stability :
Supply Voltage :
Load Capacitance :
Termination Style :
Minimum Operating Temperature :
Maximum Operating Temperature :
Output Format :
Dimensions :
Packaging : Reel
Product : XO
Series : ASM
Parameters:
Technical/Catalog InformationASM-14.7456MHZ-ET
VendorAbracon Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency14.7456MHz
Package / CaseSMD 14mm x 9mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage5V
TypeStandard
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Frequency Stability±100ppm
Supply Current25mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ASM 14 7456MHZ ET