ASV-33.333MHZ-E-J-T
OSCILLATOR 33.333MHZ 3.3V SMD
product image
ASV-33.333MHZ-E-J-T Picture
SeekIC No. : 003419730 Detail
ASV-33.333MHZ-E-J-T: OSCILLATOR 33.333MHZ 3.3V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ASV-33.333MHZ-E-J-T
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: ASV Manufacturer: Abracon Corporation
Type: XO (Standard) Frequency: 33.333MHz
Function: Tri-State (Output Enable) Output: HCMOS
Voltage - Supply: 3.3V Power Dissipation : 175 W
Frequency Stability: ±20ppm Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max): 20mA Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.276" L x 0.200" W (7.00mm x 5.08mm)
Height: 0.071" (1.80mm) Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Description
Type: XO (Standard)
Function: Tri-State (Output Enable)
Voltage - Supply: 3.3V
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Output: HCMOS
Current - Supply (Max): 20mA
Frequency: 33.333MHz
Manufacturer: Abracon Corporation
Series: ASV
Size / Dimension: 0.276" L x 0.200" W (7.00mm x 5.08mm)
Height: 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability: ±20ppm
Parameters:
Technical/Catalog InformationASV-33.333MHZ-E-J-T
VendorAbracon Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency33.333MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Frequency Stability±20ppm
Supply Current45mA
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names ASV 33 333MHZ E J T