AT24C02B-10TSU-1.8
IC SRL EEPROM 2K 1.8V SOT23-5
product image
AT24C02B-10TSU-1.8 Picture
SeekIC No. : 004289435 Detail
AT24C02B-10TSU-1.8: IC SRL EEPROM 2K 1.8V SOT23-5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT24C02B-10TSU-1.8
Mfg:
Atmel
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT24C02B-10TSU-1.8
Memory TypeEEPROM
Memory Size2K (256 x 8)
Speed400kHz, 1MHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Package / CaseSOT-23-5
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C