AT25HP512C1-10CU-1.8
IC SRL EEPROM 512K 1.8V 8LAP
product image
AT25HP512C1-10CU-1.8 Picture
SeekIC No. : 004289732 Detail
AT25HP512C1-10CU-1.8: IC SRL EEPROM 512K 1.8V 8LAP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT25HP512C1-10CU-1.8
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT25HP512C1-10CU-1.8
VendorAtmel
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory TypeEEPROM
Memory Size512K (64K x 8)
Speed2MHz, 5MHz, 10MHz
InterfaceSPI, 3-Wire Serial
Package / Case8-LAP
PackagingTube
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C