AT25P1024W1-10SI-2.7
IC EEPROM 1MBIT 2.1MHZ 20SOIC
product image
AT25P1024W1-10SI-2.7 Picture
SeekIC No. : 003557350 Detail
AT25P1024W1-10SI-2.7: IC EEPROM 1MBIT 2.1MHZ 20SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT25P1024W1-10SI-2.7
Memory Size: 1M (128K x 8) Speed: 1MHz, 2.1MHz
THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 % Interface: SPI, 3-Wire Serial
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 5.5 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Supplier Device Package: 20-SOIC W
Memory Type: EEPROM
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Manufacturer: Atmel
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 5.5 V
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package: 20-SOIC W
Speed: 1MHz, 2.1MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT25P1024W1-10SI-2.7
Memory Size1M (128K x 8)
Speed1MHz, 2.1MHz
InterfaceSPI, 3-Wire Serial
Package / Case20-SOIC
PackagingTube
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V