AT27BV010-12VI
IC OTP 1MBIT 120NS 32VSOP
product image
AT27BV010-12VI Picture
SeekIC No. : 003559743 Detail
AT27BV010-12VI: IC OTP 1MBIT 120NS 32VSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT27BV010-12VI
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Atmel
Format - Memory: EPROMs Memory Type: EPROM OTP
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 1M (128K x 8)
Speed: 120ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width) Supplier Device Package: 32-VSOP (8x14)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Memory Size: 1M (128K x 8)
Interface: Parallel
Package / Case: 32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Packaging: Tray
Manufacturer: Atmel
Supplier Device Package: 32-VSOP (8x14)
Format - Memory: EPROMs
Memory Type: EPROM OTP
Speed: 120ns
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT27BV010-12VI
VendorAtmel
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory TypeOTP EPROM
Memory Size1M (128K x 8)
Speed120ns
InterfaceParallel
Package / Case32-VSOP
PackagingTray