AT27BV010-15VC
IC OTP 1MBIT 150NS 32VSOP
product image
AT27BV010-15VC Picture
SeekIC No. : 003559736 Detail
AT27BV010-15VC: IC OTP 1MBIT 150NS 32VSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT27BV010-15VC
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 1M (128K x 8)
Speed: 150ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width) Supplier Device Package: 32-VSOP (8x14)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Memory Size: 1M (128K x 8)
Interface: Parallel
Package / Case: 32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Packaging: Tray
Manufacturer: Atmel
Supplier Device Package: 32-VSOP (8x14)
Format - Memory: EPROMs
Memory Type: EPROM OTP
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Speed: 150ns
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT27BV010-15VC
Memory Size1M (128K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Package / Case32-VSOP
PackagingTray