AT27BV010-90TC
IC OTP 1MBIT 90NS 32TSOP
product image
AT27BV010-90TC Picture
SeekIC No. : 003556881 Detail
AT27BV010-90TC: IC OTP 1MBIT 90NS 32TSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT27BV010-90TC
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 1M (128K x 8)
Speed: 90ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) Supplier Device Package: 32-TSOP
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Memory Size: 1M (128K x 8)
Interface: Parallel
Supplier Device Package: 32-TSOP
Packaging: Tray
Speed: 90ns
Manufacturer: Atmel
Package / Case: 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Format - Memory: EPROMs
Memory Type: EPROM OTP
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT27BV010-90TC
Memory Size1M (128K x 8)
Speed90ns
InterfaceParallel
Package / Case32-TSOP
PackagingTray