AT27BV020-12JI
IC OTP 2MBIT 120NS 32PLCC
product image
AT27BV020-12JI Picture
SeekIC No. : 003556884 Detail
AT27BV020-12JI: IC OTP 2MBIT 120NS 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT27BV020-12JI
Memory Size: 2M (256K x 8) Speed: 120ns
THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 % Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tube
Memory Size: 2M (256K x 8)
Interface: Parallel
Package / Case: 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 32-PLCC
Memory Type: EPROM OTP
Speed: 120ns
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT27BV020-12JI
Memory TypeOTP EPROM
Memory Size2M (256K x 8)
Speed120ns
InterfaceParallel
Package / Case32-PLCC
PackagingTube