AT27BV020-15TI
IC OTP 2MBIT 150NS 32TSOP
product image
AT27BV020-15TI Picture
SeekIC No. : 003556891 Detail
AT27BV020-15TI: IC OTP 2MBIT 150NS 32TSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT27BV020-15TI
Speed: 150ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) Supplier Device Package: 32-TSOP
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Memory Size: 2M (256K x 8)
Interface: Parallel
Supplier Device Package: 32-TSOP
Packaging: Tray
Manufacturer: Atmel
Package / Case: 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Format - Memory: EPROMs
Memory Type: EPROM OTP
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Speed: 150ns
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT27BV020-15TI
Memory Size2M (256K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Package / Case32-TSOP
PackagingTray