AT27BV040-15VI
IC OTP 4MBIT 150NS 32VSOP
product image
AT27BV040-15VI Picture
SeekIC No. : 003556879 Detail
AT27BV040-15VI: IC OTP 4MBIT 150NS 32VSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT27BV040-15VI
Quick Details
Series: - Manufacturer: Atmel
Format - Memory: EPROMs Memory Type: EPROM OTP
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 4M (512K x 8)
Speed: 150ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width) Supplier Device Package: 32-VSOP (8x14)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Memory Size: 4M (512K x 8)
Interface: Parallel
Package / Case: 32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Packaging: Tray
Manufacturer: Atmel
Supplier Device Package: 32-VSOP (8x14)
Format - Memory: EPROMs
Memory Type: EPROM OTP
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Speed: 150ns
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT27BV040-15VI
Memory TypeOTP EPROM
Memory Size4M (512K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Package / Case32-VSOP
PackagingTray