AT27BV256-15JI
IC OTP 256KBIT 150NS 32PLCC
product image
AT27BV256-15JI Picture
SeekIC No. : 003550541 Detail
AT27BV256-15JI: IC OTP 256KBIT 150NS 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT27BV256-15JI
Memory Size: 256K (32K x 8) THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 %
Speed: 150ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tube
Memory Size: 256K (32K x 8)
Interface: Parallel
Package / Case: 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 32-PLCC
Memory Type: EPROM OTP
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Speed: 150ns
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT27BV256-15JI
Memory Size256K (32K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Package / Case32-PLCC
PackagingTube