AT27BV256-15RC
IC OTP 256KBIT 150NS 28SOIC
product image
AT27BV256-15RC Picture
SeekIC No. : 003550542 Detail
AT27BV256-15RC: IC OTP 256KBIT 150NS 28SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT27BV256-15RC
Memory Size: 256K (32K x 8) Speed: 150ns
THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 % Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 28-SOIC (0.342", 8.69mm Width) Supplier Device Package: 28-SOIC W
Description
Series: -
Packaging: Tube
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Memory Type: EPROM OTP
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Supplier Device Package: 28-SOIC W
Speed: 150ns
Package / Case: 28-SOIC (0.342", 8.69mm Width)
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT27BV256-15RC
Memory Size256K (32K x 8)
Speed150ns
InterfaceParallel
Package / Case28-SOIC
PackagingTube