AT27BV256-90JC
IC OTP 256KBIT 90NS 32PLCC
product image
AT27BV256-90JC Picture
SeekIC No. : 003551636 Detail
AT27BV256-90JC: IC OTP 256KBIT 90NS 32PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT27BV256-90JC
Memory Size: 256K (32K x 8) THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 %
Speed: 90ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 32-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 32-PLCC
Description
Series: -
Packaging: Tube
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Memory Size: 256K (32K x 8)
Interface: Parallel
Package / Case: 32-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package: 32-PLCC
Speed: 90ns
Memory Type: EPROM OTP
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 3.6 V, 4.5 V ~ 5.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT27BV256-90JC
Memory Size256K (32K x 8)
Speed90ns
InterfaceParallel
Package / Case32-PLCC
PackagingTube