AT34C02N-10SC-2.7
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC
product image
AT34C02N-10SC-2.7 Picture
SeekIC No. : 003551725 Detail
AT34C02N-10SC-2.7: IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT34C02N-10SC-2.7
Memory Size: 2K (256 x 8) Speed: 400kHz
THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 % Interface: I²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 5.5 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 8-SOIC
Memory Type: EEPROM
Speed: 400kHz
Interface: I²C, 2-Wire Serial
Memory Size: 2K (256 x 8)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging: Tube
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Supplier Device Package: 8-SOIC
Manufacturer: Atmel
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 5.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT34C02N-10SC-2.7
Memory Size2K (256 x 8)
Speed400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Package / Case8-SOIC
PackagingTube
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V