AT34C02Y1-10YI-1.8
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MAP
product image
AT34C02Y1-10YI-1.8 Picture
SeekIC No. : 003551729 Detail
AT34C02Y1-10YI-1.8: IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8MAP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT34C02Y1-10YI-1.8
Memory Size: 2K (256 x 8) Speed: 100kHz, 400kHz
THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 % Interface: I²C, 2-Wire Serial
Voltage - Supply: 1.8 V ~ 5.5 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 8-UDFN Exposed Pad Supplier Device Package: 8-MAP (3x4.9)
Memory Type: EEPROM
Voltage - Supply: 1.8 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Interface: I²C, 2-Wire Serial
Speed: 100kHz, 400kHz
Manufacturer: Atmel
Package / Case: 8-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package: 8-MAP (3x4.9)
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT34C02Y1-10YI-1.8
Memory Size2K (256 x 8)
Speed100kHz, 400kHz
InterfaceI²C, 2-Wire Serial
Package / Case8-MAP
PackagingTube
Voltage - Supply1.8 V ~ 5.5 V