AT45DB041B-CI-2.5
IC FLASH 4MBIT 20MHZ 14CBGA
product image
AT45DB041B-CI-2.5 Picture
SeekIC No. : 003551589 Detail
AT45DB041B-CI-2.5: IC FLASH 4MBIT 20MHZ 14CBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT45DB041B-CI-2.5
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Atmel
Format - Memory: FLASH Memory Type: DataFLASH
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 4M (2048 pages x 264 bytes)
Speed: 20MHz Interface: SPI, 3-Wire Serial
Voltage - Supply: 2.5 V ~ 3.6 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 14-LFCBGA Supplier Device Package: 14-CBGA (4.5x7)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Interface: SPI, 3-Wire Serial
Format - Memory: FLASH
Speed: 20MHz
Packaging: Tray
Manufacturer: Atmel
Memory Type: DataFLASH
Memory Size: 4M (2048 pages x 264 bytes)
Voltage - Supply: 2.5 V ~ 3.6 V
Package / Case: 14-LFCBGA
Supplier Device Package: 14-CBGA (4.5x7)
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT45DB041B-CI-2.5
VendorAtmel
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory TypeDataFLASH
Speed20MHz
InterfaceSPI, 3-Wire Serial
Package / Case14-CBGA
PackagingTray
Voltage - Supply2.5 V ~ 3.6 V