AT49F001NT-55TC
IC FLASH 1MBIT 55NS 32TSOP
product image
AT49F001NT-55TC Picture
SeekIC No. : 003551269 Detail
AT49F001NT-55TC: IC FLASH 1MBIT 55NS 32TSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT49F001NT-55TC
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 1M (128K x 8)
Speed: 55ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) Supplier Device Package: 32-TSOP
Description
Series: -
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Interface: Parallel
Supplier Device Package: 32-TSOP
Packaging: Tray
Speed: 55ns
Manufacturer: Atmel
Package / Case: 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT49F001NT-55TC
InterfaceParallel
Package / Case32-TSOP
PackagingTray
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V