AT49F001NT-55VC
IC FLASH 1MBIT 55NS 32VSOP
product image
AT49F001NT-55VC Picture
SeekIC No. : 003551271 Detail
AT49F001NT-55VC: IC FLASH 1MBIT 55NS 32VSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AT49F001NT-55VC
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 1M (128K x 8)
Speed: 55ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width) Supplier Device Package: 32-VSOP (8x14)
Description
Series: -
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Interface: Parallel
Package / Case: 32-TFSOP (0.488", 12.40mm Width)
Packaging: Tray
Speed: 55ns
Manufacturer: Atmel
Supplier Device Package: 32-VSOP (8x14)
Parameters:
Technical/Catalog InformationAT49F001NT-55VC
InterfaceParallel
Package / Case32-VSOP
PackagingTray
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V