AVR-M1005C270MTABB
Varistors 0402 27V 1A 15pF
product image
AVR-M1005C270MTABB Picture
SeekIC No. : 00699851 Detail
AVR-M1005C270MTABB: Varistors 0402 27V 1A 15pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
AVR-M1005C270MTABB
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Voltage Rating DC : 15 V Clamping Voltage : 50 V
Peak Surge Current : 1 A Surge Energy Rating : 0.05 J
Capacitance : 15 pF Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Mounting : SMD/SMT Packaging : Reel
Description
Product :
Voltage Rating AC :
Diameter :
Mounting : SMD/SMT
Packaging : Reel
Peak Surge Current : 1 A
Clamping Voltage : 50 V
Surge Energy Rating : 0.05 J
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Capacitance : 15 pF
Voltage Rating DC : 15 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationAVR-M1005C270MTABB
VendorTDK Corporation
CategoryOver Voltage, Current, Temperature Devices
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts15VDC
Current-Surge1A
Package / Case0402 (1005 metric)
Varistor Voltage27V