B127J50ZG22P
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
product image
B127J50ZG22P Picture
SeekIC No. : 004170094 Detail
B127J50ZG22P: SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B127J50ZG22P
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: B Manufacturer: Electroswitch
Circuit: SPDT Data Rate : 3000 Mbps
Switch Function: Mom-Off-Mom Current Rating: 6A (AC/DC)
Voltage Rating - AC: 125V Voltage Rating - DC: 28V
Actuator Style: Concave (Standard V) Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking Illumination Type, Color: -
Illumination Voltage (Nominal): - Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Termination Style: Solder Lug Ingress Protection: -
Features: Epoxy Sealed Terminals Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 15.24mm x 12.70mm
Description
Voltage Rating - AC: 125V
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Illumination Type, Color: -
Illumination Voltage (Nominal): -
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Packaging: Bulk
Ingress Protection: -
Circuit: SPDT
Actuator Style: Concave (Standard V)
Features: Epoxy Sealed Terminals
Termination Style: Solder Lug
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 15.24mm x 12.70mm
Switch Function: Mom-Off-Mom
Voltage Rating - DC: 28V
Current Rating: 6A (AC/DC)
Series: B
Manufacturer: Electroswitch
Parameters:
Technical/Catalog InformationB127J50ZG22P
VendorElectroswitch
CategorySwitches
CircuitSPDT
Switch FunctionMom-Off-Mom
Contact Rating @ Voltage6A @ 125VAC
IlluminationNon-Illuminated
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage-
Termination StyleSolder Lug
Panel Cutout Dimensions15.24mm x 12.70mm