B127J60ZQ2
SWITCH ROCKER SPDT 6A BLACK
product image
B127J60ZQ2 Picture
SeekIC No. : 004293712 Detail
B127J60ZQ2: SWITCH ROCKER SPDT 6A BLACK
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B127J60ZQ2
Mfg:
Electroswitch
  • Qty
  • 1~28
Parameters:
Technical/Catalog InformationB127J60ZQ2
Switch FunctionMom-Off-Mom
Contact Rating @ Voltage6A @ 125VAC
Illumination Voltage-
Termination StyleSolder Lug
Panel Cutout Dimensions15.24mm x 12.70mm