B12B-PADSS-1
CONN HEADER 12POS 2MM TIN-LEAD
product image
B12B-PADSS-1 Picture
SeekIC No. : 004293717 Detail
B12B-PADSS-1: CONN HEADER 12POS 2MM TIN-LEAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B12B-PADSS-1
Mfg:
JST Sales America Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationB12B-PADSS-1
VendorJST Sales America Inc
CategoryConnectors
ColorNatural
Connector TypeHeader, Shrouded
Contact FinishTin-Lead
Contact Mating Length-
FeaturesBoard Guide
Mounting TypeThrough Hole
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows2
Pitch0.079" (2.00mm)
Row Spacing0.079" (2.00mm)