B12B-PH-SM3-TB
CONN HEADER PH TOP 12POS 2MM SMD
product image
B12B-PH-SM3-TB Picture
SeekIC No. : 004293725 Detail
B12B-PH-SM3-TB: CONN HEADER PH TOP 12POS 2MM SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B12B-PH-SM3-TB
Mfg:
JST Sales America Inc (VA)
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationB12B-PH-SM3-TB
VendorJST Sales America Inc (VA)
CategoryConnectors
ColorNatural
Connector TypeHeader, Shrouded
Contact FinishTin-Lead
Contact Mating Length-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows1
Pitch0.079" (2.00mm)