B32520C0225J000
Film Capacitors 2.2uF 63volts 5%
product image
B32520C0225J000 Picture
SeekIC No. : 00954345 Detail
B32520C0225J000: Film Capacitors 2.2uF 63volts 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B32520C0225J000
Mfg:
EPCOS
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Product Type : General Purpose Dielectric : Polyester
Capacitance : 2.2 uF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 63 Volts Series : B32520
Termination Style : Radial Lead Spacing : 7.5 mm
Dimensions : 6 mm W x 10.3 mm L x 12 mm H
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : Radial
Tolerance : 5 %
Dielectric : Polyester
Product Type : General Purpose
Voltage Rating : 63 Volts
Series : B32520
Lead Spacing : 7.5 mm
Capacitance : 2.2 uF