B32521C3334J
Film Capacitors 0.33uF 250volts 5%
product image
B32521C3334J Picture
SeekIC No. : 00955780 Detail
B32521C3334J: Film Capacitors 0.33uF 250volts 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B32521C3334J
Mfg:
EPCOS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product Type : General Purpose Dielectric : Polyester
Capacitance : 0.33 uF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 250 Volts Series : B32521
Termination Style : Radial
Description
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Dimensions :
Termination Style : Radial
Tolerance : 5 %
Dielectric : Polyester
Voltage Rating : 250 Volts
Product Type : General Purpose
Capacitance : 0.33 uF
Series : B32521
Parameters:
Technical/Catalog InformationB32521C3334J
VendorEPCOS Inc
CategoryCapacitors
Capacitance0.33F
Voltage - Rated 250V
Tolerance±5%
Dielectric MaterialMetallized Polyester Film
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.200000 Hrs @ 85°C