B32911A3103K189
Film Capacitors 0.01uF 330volts 10% X1
product image
B32911A3103K189 Picture
SeekIC No. : 00990669 Detail
B32911A3103K189: Film Capacitors 0.01uF 330volts 10% X1
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B32911A3103K189
Quick Details
Product Type : AC Pulse, Suppression Dielectric : Polypropylene (PP)
Capacitance : 0.01 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 330 Volts Series : B32911
Termination Style : Radial Lead Spacing : 10 mm
Dimensions : 4 mm W x 13 mm L x 9 mm H
Dielectric : Polypropylene (PP)
Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial
Product Type : AC Pulse, Suppression
Capacitance : 0.01 uF
Lead Spacing : 10 mm
Voltage Rating : 330 Volts
Series : B32911
Parameters:
Technical/Catalog InformationB32911A3103K189
VendorEPCOS Inc
CategoryCapacitors
Capacitance10000pF
Voltage - Rated 330V
Tolerance±10%
Dielectric MaterialMetallized Polypropylene Film
Package / CaseRadial
PackagingTape & Reel (TR)
Maximum Temperature-40°C ~ 110°C
Lead Spacing0.394" (10.00mm)