B37931K5222K060
CAP CER 2200PF 50V 10% X7R 0603
product image
B37931K5222K060 Picture
SeekIC No. : 002945222 Detail
B37931K5222K060: CAP CER 2200PF 50V 10% X7R 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B37931K5222K060
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: B37931K Manufacturer: EPCOS Inc
Capacitance: 2200pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 50V Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200 Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 50V
Capacitance: 2200pF
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Manufacturer: EPCOS Inc
Series: B37931K
Parameters:
Technical/Catalog InformationB37931K5222K060
VendorEPCOS Inc
CategoryCapacitors
Capacitance2200pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX7R
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-