B43456A9478M
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4700uf 400volts 76.9x105.7mm
product image
B43456A9478M Picture
SeekIC No. : 00740492 Detail
B43456A9478M: Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4700uf 400volts 76.9x105.7mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B43456A9478M
Mfg:
EPCOS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~12
Quick Details
Capacitance : 4700 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 400 Volts ESR : 24 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Series : B43456
Diameter : 76 mm (3 in) Length : 105 mm (4.125 in)
Lead Spacing : 31.75 mm (1.25 in) Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 400 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 4700 uF
ESR : 24 mOhms
Diameter : 76 mm (3 in)
Lead Spacing : 31.75 mm (1.25 in)
Length : 105 mm (4.125 in)