B45190E3106K209
Tantalum Capacitors - Solid SMD 16volts 10uF 10%
product image
B45190E3106K209 Picture
SeekIC No. : 001083542 Detail
B45190E3106K209: Tantalum Capacitors - Solid SMD 16volts 10uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B45190E3106K209
Mfg:
Kemet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 16 Volts
ESR : 800 mOhms Tolerance : 10 %
Height : 1.2 mm Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Series : B45190E Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade
Packaging : Reel
Description
Case Code - in :
Case Code - mm :
Mfr Case Code :
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Low ESR Standard Grade
Voltage Rating : 16 Volts
Capacitance : 10 uF
Height : 1.2 mm
ESR : 800 mOhms
Series : B45190E
Parameters:
Technical/Catalog InformationB45190E3106K209
VendorKemet (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 16V
Tolerance±10%
Package / Case3528-12 (EIA)
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)800.0 mOhm