B57703M0502G040
THERMISTOR NTC 5K OHM 2% PROBE
product image
B57703M0502G040 Picture
SeekIC No. : 004157746 Detail
B57703M0502G040: THERMISTOR NTC 5K OHM 2% PROBE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57703M0502G040
Quick Details
Product Type : PCB and Cable Equalizer Series: B57703
Manufacturer: EPCOS Inc Resistance in Ohms @ 25°C: 5k
Resistance Tolerance: ±2% B Value Tolerance: ±1%
B0/50: - B25/50: -
B25/75: - B25/85: -
B25/100: 3988K Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Power - Max: 150mW Length - Lead Wire: 0.39" (10.00mm)
Mounting Type: Free Hanging Package / Case: Bead on Ring Terminal
Description
B0/50: -
B25/75: -
B Value Tolerance: ±1%
Manufacturer: EPCOS Inc
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Power - Max: 150mW
Resistance Tolerance: ±2%
B25/50: -
Packaging: Bulk
Resistance in Ohms @ 25°C: 5k
B25/100: 3988K
Mounting Type: Free Hanging
Package / Case: Bead on Ring Terminal
Series: B57703
Length - Lead Wire: 0.39" (10.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57703M0502G040
VendorEPCOS Inc
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C5K
B25/1003988K
B0/50-
Resistance Tolerance2%
B Value Tolerance1%
Accuracy-
Power - Max150mW