B57861S0303F040
THERMISTOR NTC 30K OHM 1% RAD
product image
B57861S0303F040 Picture
SeekIC No. : 004158204 Detail
B57861S0303F040: THERMISTOR NTC 30K OHM 1% RAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57861S0303F040
Quick Details
Product Type : PCB and Cable Equalizer Series: B57861
Manufacturer: EPCOS Inc Resistance in Ohms @ 25°C: 30k
Resistance Tolerance: ±1% B Value Tolerance: ±1%
B0/50: - B25/50: -
B25/75: - B25/85: -
B25/100: 3964K Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Power - Max: 60mW Length - Lead Wire: 1.48" (37.50mm)
B25/75: -
B Value Tolerance: ±1%
Resistance Tolerance: ±1%
Packaging: Bulk
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Power - Max: 60mW
Package / Case: Bead
Series: B57861
Length - Lead Wire: 1.48" (37.50mm)
Mounting Type: Free Hanging
Resistance in Ohms @ 25°C: 30k
B25/100: 3964K
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57861S0303F040
VendorEPCOS Inc
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C30K
B25/1003964K
B0/50-
Resistance Tolerance1%
B Value Tolerance1%
Accuracy-
Power - Max60mW