B57862S0282F040
THERMISTOR NTC 2.8K OHM 1% RAD
product image
B57862S0282F040 Picture
SeekIC No. : 004158200 Detail
B57862S0282F040: THERMISTOR NTC 2.8K OHM 1% RAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57862S0282F040
Quick Details
Product Type : PCB and Cable Equalizer Series: B57862
Manufacturer: EPCOS Inc Resistance in Ohms @ 25°C: 2.8k
Resistance Tolerance: ±1% B Value Tolerance: ±1%
B0/50: - B25/50: -
B25/75: - B25/85: -
B25/100: 3988K Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Power - Max: 60mW Length - Lead Wire: 1.44" (36.50mm)
Mounting Type: Free Hanging Package / Case: Bead
Description
B0/50: -
B25/75: -
B Value Tolerance: ±1%
Resistance Tolerance: ±1%
Manufacturer: EPCOS Inc
B25/50: -
Packaging: Bulk
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Power - Max: 60mW
Package / Case: Bead
B25/100: 3988K
Mounting Type: Free Hanging
Series: B57862
Length - Lead Wire: 1.44" (36.50mm)
Resistance in Ohms @ 25°C: 2.8k
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57862S0282F040
VendorEPCOS Inc
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C2.8K
B25/1003988K
B0/50-
Resistance Tolerance1%
B Value Tolerance1%
Accuracy-
Power - Max60mW