B57871S0103F002
THERMISTOR NTC 10K OHM 1% RAD
product image
B57871S0103F002 Picture
SeekIC No. : 004157335 Detail
B57871S0103F002: THERMISTOR NTC 10K OHM 1% RAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57871S0103F002
Quick Details
Product Type : PCB and Cable Equalizer Series: B57871
Manufacturer: EPCOS Inc Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
Resistance Tolerance: ±1% B Value Tolerance: ±1%
B0/50: - B25/50: -
B25/75: - B25/85: -
B25/100: 3460K Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Power - Max: 60mW Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm)
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Bead
Description
Resistance in Ohms @ 25°C: 10k
B0/50: -
B25/75: -
B Value Tolerance: ±1%
Resistance Tolerance: ±1%
Manufacturer: EPCOS Inc
B25/50: -
Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm)
Packaging: Bulk
Series: B57871
B25/100: 3460K
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Power - Max: 60mW
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Bead
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57871S0103F002
VendorEPCOS Inc
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C10K
B25/1003060K
B0/50-
Resistance Tolerance1%
B Value Tolerance1%
Accuracy-
Power - Max60mW