B57891M0333J000
THERMISTOR NTC 33K OHM 5% RAD
product image
B57891M0333J000 Picture
SeekIC No. : 004158037 Detail
B57891M0333J000: THERMISTOR NTC 33K OHM 5% RAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57891M0333J000
Manufacturer: EPCOS Inc Resistance in Ohms @ 25°C: 33k
Resistance Tolerance: ±5% B Value Tolerance: ±3%
B0/50: - B25/50: -
B25/75: - B25/85: -
B25/100: 4300K Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Power - Max: 200mW Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm)
Mounting Type: PCB, Through Hole Package / Case: Molded Disc
Description
Resistance Tolerance: ±5%
B0/50: -
B25/75: -
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Resistance in Ohms @ 25°C: 33k
B Value Tolerance: ±3%
Manufacturer: EPCOS Inc
B25/50: -
B25/100: 4300K
Length - Lead Wire: 1.42" (36.00mm)
Series: B57891
Power - Max: 200mW
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57891M0333J000
VendorEPCOS Inc
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C33K
B25/1004300K
B0/50-
Resistance Tolerance5%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max200mW