B57891M474K
Thermistors - NTC 470k 5000 3%
product image
B57891M474K Picture
SeekIC No. : 00691583 Detail
B57891M474K: Thermistors - NTC 470k 5000 3%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B57891M474K
Mfg:
EPCOS
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 470 KOhms Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Dimensions : 3.5 mm Dia. x 36 mm L Packaging : Bulk
Description
Package / Case :
Current Rating :
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Packaging : Bulk
Tolerance : 10 %
Dimensions : 3.5 mm Dia. x 36 mm L
Resistance : 470 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationB57891M474K
VendorEPCOS Inc
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C470K
B25/50-
B25/85-
B25/1005000K
B0/50-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Resistance Tolerance10%
B Value Tolerance3%
Accuracy-
Power - Max200mW